Jana Pilečková, 26 let

Partnerství mezi klientem a poradcem v tomto programu mi přijde jako nejdůležitější vůbec, proto ho zmiňuji až jako poslední. Myslím si, že myšlenka toho, že v tom člověk není sám a má vedle sebe někoho, kdo ho podrží, pomůže, vysvětlí a poradí, když je v koncích je naprosto jedinečná součást programu The 1:1 Diet.

Jmenuji se Jana Pilečková, říká se mi Janča, Anka, Janička, záleží, s kým zrovna jsem. Vyrůstala jsem ve městě Chomutov, které se nachází na severozápadě Čech. Myslím, že jsem vždy byla učenlivá, přátelská, empatická holka už od puberty. Ráda jsem trávila čas se svou rodinou, přáteli a poznávala nové lidi. 

Musím říct, že jsem dlouho neřešila a neviděla to, jak vypadám. Už od mala jsem byla silnější, otylejší a oplácanější než vrstevnice okolo mě. V průběhu základní školy jsem se setkávala s nepříjemnými pohledy a výroky spolužáků okolo mě, ale nic jsem si z toho v té době nedělala (nebo jsem si to aspoň myslela). Po základní škole jsem začala chodit na zdravotnickou školu, současně jsem zjistila, že mám hypofunkci štítné žlázy a nějaká část mé obezity je zapříčiněna právě touto nemocí. Začala jsem se za podpory mé skvělé mamky lépe stravovat, začala jsem chodit 2x týdně na zumbu. Musím uznat, že váha nějakou dobu šla dolů a měla jsem z toho radost. Období středoškolské bylo však velmi krušné, alkoholické a divoké. Takže moje shozená kila byla velmi rychle nahoře. Na vysoké škole tomu nebylo jinak. Hodně učení, málo času, stres ze zkoušek. Bylo nejjednodušší jíst fast foody, pít hodně kafe a málo vody, zajít na pivo, jíst levně ve formě čínských polévek, rohlíků a sekané. Pohybu v té době taky nebylo moc, takže to s mou psychikou, váhou a celkovou vyrovnaností šlo velmi rychle z kopce. Snažila jsem se zoufale se sebou něco dělat. Chvíli jsem si hrála s myšlenkou, že to nemá řešení. Že budu navždy silná, nebudu hezká, nebudu si moct obléknout, co chci, budu mít špatnou pleť, budu se stydět jít na koupaliště a budu se před ostatními přetvařovat, jak jsem šťastná a spokojená, uvnitř však budu brečet a křičet zoufalostí. 

Nejtěžší období nastalo, když jsem se přestěhovala po vysoké škole do Prahy. Nové město, nové lidi, nová práce, noví kolegové. Tehdy jsem si říkala NOVÁ JÁ.  Představte si letní den, venku svítí slunce a je 30 stupňů. Ideální den na koupaliště, procházku nebo na kafe s kamarády. Kde jsem ho strávila já? Na gauči, koukala na seriály, s hamburgerem v ruce a coca colou bez cukru. Když jsem se rozhodla jít ven, tak následovalo dlouhé rozhodování, co si vzít na sebe, abych se moc nepotila a zároveň abych toho na sobě moc neodhalila. V koupelně následovala další část příprav, protože mi moje obezita dost kazila obličej, který byl plný akné, tudíž make-up byl naprostou nutností, abych vůbec vyšla ven. Konečně jsem vyšla ven, make-up na mém obličeji se roztékal, stehna se mi třela jako o závod a tehdy jsem si poprvé všimla toho, že nemůžu dýchat. Můj dech byl rychlý, tváře jsem měla rudé a zpocené. “Co se děje?” říkala jsem si v duchu. Moc dobře jsem věděla, co se děje. Už je to se mnou opravdu zlé. Je mi 26 let a nedokážu ani normálně vyjít ven, aniž bych se nestyděla za každý svůj pohyb. Při návratu z venku jsem se postavila před zrcadlo ve spodním prádle a dostala jsem šok. Konečně jsem viděla to, co jsem dlouhé roky odmítala a nechtěla vidět. Byly Vánoce roku 2022 a konečně jsem si řekla, že s tím hodlám něco udělat! Inspirací pro mne byla herečka Anežka Rusevová, kterou sleduji na Instagramu a všimla jsem si její rychlé a úžasné proměny. Tehdy jsem poprvé narazila na program The 1:1 Diet Musím uznat, že jsem ze začátku byla trochu skeptická a nedůvěřivá. Bála jsem se toho, že je to jen další společnost, která z vás chce akorát dostat nehezké částky peněz, vnutí vám své produkty a ničemu vás nenaučí. Nicméně jsem se rozhodla do toho jít a 2. 1. 2023 jsem měla svou první schůzku s výživovou poradkyní Lenkou Smržovou, která sídlí na Hradčanské. Lenka Smržová na mě působila velmi mile, přátelsky a otevřeně. Na první schůzce jsem se velmi styděla, bála jsem se a nechtěla jsem se nikomu svěřovat se svými bolestmi. Lenka Smržová si velmi rychle získala mou důvěru. Cítila jsem z ní takový klid, teplo na duši a souzněnost. Začala jsem si brzy uvědomovat, že je tam pro mě. Mohu se jí s čímkoliv svěřit a dočkám se pochopení. Představila mi celý program, vysvětlila vše, co jsem potřebovala vědět. Souhlasila jsem, že do toho společně půjdeme. Na návštěvu jsem chodila každý týden, kdy jsem se zvážila a zjistila svou váhu, tuk, svalstvo i vodu v těle. Lenka Smržová mi i každý týden kontrolovala obvod okolo prsou, břicha, stehen a rukou. 

Program mě naučil čtyři základní věci, které si ponesu celý svůj život: 

PRAVIDELNOST - Nevěřila bych, že pravidelnost stravy bude pro mě takovým nadlidským úkolem. Protože jsem zdravotní sestra, tak jsem se musela naučit i rozložit jídlo do celého dne, když jsem měla například noční službu. Zpětně si uvědomuji, že pravidelnost je klíčová. Tělo i svou mysl učíte pravidelnosti.

VODA - Další osobní výhra pro mne bylo naučit se pít vodu. Ano, nikdy jsem vodu nepila. Jen coca colu bez cukru, ledové čaje, kávu, energy drinky. Voda mi nikdy nechutnala, musela jsem pít něco sladkého a nejlépe perlivého. Dnes je voda moje závislost. 

POHYB - Prvních pár měsíců to bylo s pohybem velmi těžké. Každý den mě čekala minimálně půlhodinová procházka svižnějším tempem. Postupem dní, měsíců a kil dolů chůze začala být snazší, příjemnější a naplňující. Tělo jako kdyby mi zaplavila nová vlna obrovské energie, která už nikdy nezmizí. Chuť dělat nové věci, učit se sportům, zdolávat vrcholy, běhat, plavat atd. Dnes si neumím představit den bez pohybu

NEBÝT NA TO SAMA - Partnerství mezi klientem a poradcem v tomto programu mi přijde jako nejdůležitější vůbec, proto ho zmiňuji až jako poslední. Myslím si, že myšlenka toho, že v tom člověk není sám a má vedle sebe někoho, kdo ho podrží, pomůže, vysvětlí a poradí, když je v koncích je naprosto jedinečná součást programu The 1:1 Diet. Je to zároveň forma koučinku, vedení a jisté zdravé drezury vás samotných, kdy si nastavujete pravidla, která vám program zjednoduší a zpříjemní. Bez Lenky Smržové bych dnes nebyla tam, kde jsem. Byla mi koučkou, kamarádkou a parťačkou zároveň. Neméně důležitou osobou byla Marcela Kabrdová, která byla v programu The 1:1 Diet společně se mnou, takže jsme se navzájem podporovaly. Ani nevím, kdy mi došlo, že způsob mého stravování, pravidelnost, voda, pohyb a pozitivní myšlení se stalo mým životní stylem a láskou. Má cesta ale ještě není zdaleka u konce. Čeká mě zpevňování a formování mé postavy, nalezení mého stylu oblékání, učení sportům, které jsem nemohla kvůli váze provozovat. Zdolávání kopců, výšlapy po našich i zahraničních horách. Objevování nových míst, cestování po hlavních městech evropských států. Objevování nových jídel, zahraničních kuchyní. Budu konečně dělat a objevovat, protože můžu a hlavně díky programu The 1:1 Diet CHCI.

Klient

Jméno: Jana Pilečková
Věk: 26
Poradce: Lenka Smržová

Poradce

Lenka Smržová
Praha 6 - Dejvice

Další příběhy

Marie Kotilová, 63 let
Vlastimil Balač, 63 let
Marcela Kabrdová, 29 let
Jana Pilečková, 26 let
Barbora Kindlová, 45 let
Andrea Müllerová, 51 let
Ludmila Klimešová, 43 let
Kamil Vitner, 41 let
Jaroslav Zapletal, 54 let
Markéta Stodůlková, 33 let
Irena Stodůlková, 51 let
Martin Pospíšek, 38 let
Vladimír Jáša, 45 let
Miroslav Zeman, 37 let
František Jelínek, 62 let
Veronika Pilarová, 35 let
Petr Machara, 35 let
Hana Bali Šoltésová, 30 let
Blanka Veselá, 47 let
Monika Šímová, 36 let
Martina Krajčová, 55 let
Stanislava Levová, 68 let
Blanka Zajícová, 59 let
Libuše Hladíková, 31 let
Rostislav Sáček, 42 let
Kristýna Jiříčková, 38 let
Jitka Stojdlová, 38 let
Michaela Weissová, 48 let
Lenka Vondrovicová, 27 let
Milena Dvořáková, 65 let
Markéta Tomanová, 37 let
Irena Strnadová, 57 let
Hana Valerová, 34 let
Renata Holečková, 53 let
MUDr. Kristýna Hladníková, 31 let
Ivona Magyárová, 34 let
Iveta Bidrmanová, 54 let
Patricie Vaculovičová, 21 let
Mirka Suchomelová, 40 let
Michaela Vonešová, 33 let
Pavlína Studená, 40 let
Alžběta Vaumundová, 32 let
Andrea Kadlecová, 48 let
Veronika Fabiánová, 36 let
Lucie Fürstová, 42 let
Matúš Slávik, 34 let
Michal Krčmář, 39 let
Marian Šťastný, 43 let
Miloslav Král, 40 let
Stanislav Dufek, 35 let
Lubor Šťastný, 44 let
Jaroslav Kvarda, 42 let
Eva Paráková, 44 let
Veronika Kovář Žáková, 35 let
Lenka Bártová, 40 let
Naďa Konvalinková, 42 let
Veronika Brabencová, 33 let
Hana Kalašová, 36 let
Klára Hájková, 38 let
Michal Blümel, 41 let
Kateřina Chromková, 24 let
Iva Pospíšilová, 55 let
Renata Duspivová, 51 let
Eva Hosnedlová, 41 let
Daniela Vinklárková, 47 let
Vojtěch Kousal, 28 let
Lenka Klevetová, 34 let
Veronika Vydrářová, 33 let
Pavel Komeda, 30 let
Šárka Stejskalová, 47 let
Marie Jantošová, 37 let
Jana Remarová, 31 let
Jan Loduha, 33 let
Kristýna Kotásková, 30 let
Alexandra Jeřábková, 43 let
Anna Polcarová, 52 let
Martin Virt, 28 let
Jana Čechová, 48 let
Jana Roštínská, 39 let
Jaroslava Riantová, 42 let
Marie Fričová, 38 let
Dora Joukalová, 35 let
Vladimíra Chudá, 43 let
Lenka Coufalová, 38 let
Kristýna Pavlíková, 20 let
Hana Hondlová, 43 let
Denisa Barabášová, 44 let
Josef Pavlas, 36 let
Andrea Šímová, 36 let
Martina Zdrubecká, 46 let
Daniela Slezáková, 22 let
Zdeněk Janovský, 43 let
Ivana Bílá, 57 let
Marie Teršová, 56 let
Petra Haraštová, 23 let
Ladislava Masaryková, 44 let
Hynek Hejda, 48 let
Václav Čermák, 64 let
Iveta Paličková, 51 let
Blanka Sklářová, 34 let
Michaela Hrabová, 31 let
Barbora Jiříková, 47 let
Miriam Jantošová, 53 let
Monika Kulíková, 47 let
Michaela Kohoutová, 46 let
Petr Valášek, 41 let
Gabriela Vavírková, 51 let
Lucie Zajícová, 30 let
Dominika Brabcová, 29 let
Jitka Ivanovová, 47 let
Petra Duchoňová, 32 let
Vendula Valentová, 43 let
Nikol Kahlenová, 31 let
Adéla Půhonová, 19 let
Michal Tošovský, 32 let
Petra Šikutová, 41 let
Šimon Pečenka, 44 let
Zuzana Postlerová, 60 let
Radka Lážková, 47 let
Kristýna Barešová, 23 let
Kristýna Kašíková, 25 let
Renata Matějíčková, 45 let
Jarmila Klvačová, 45 let
Dagmar Bednařová, 42 let
Romana Doležalová, 51 let
Alexandra Doležalová, 25 let
Lucie Lukavcová, 37 let
Tereza Marková, 29 let
Olga Havle, 38 let
Zuzana Glaserová, 35 let
Radka Stratilová, 52 let
Petra N., 36 let
Denisa Štěchová, 28 let
Vilém Tham, 74 let
Krista Prokopová, 45 let
Hana Matoušková, 60 let
Jan Šarman, 54 let
Hana Michálková, 55 let
Helena Smolová, 67 let
Milan Müller, 56 let
Miroslav Lochman, 70 let
Michala Grendárová, 47 let
Jiří Krásný, 62 let
Michal Michálek, 40 let
Petr Ryšavý, 48 let
Lenka Ryšavá, 44 let
Žaneta Pešková, 32 let
Romana Linková, 32 let
Jana Čvančarová, 31 let
Miluška Palečková, 35 let
Jiří Foltýn, 39 let
Zuzana Celarová, 26 let
Jana V., 46 let
Martina Vítů, 46 let
Silvie Rybníčková, 44 let
Jana Čechová, 41 let
Marcela Ludvová, 32 let
Andrea Navrátilová, 41 let
Monika Barvíková, 23 let
Jarmila Ščučková, 75 let
Jana Vítková, 60 let
Adam Tesarčík, 36 let

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci zdarma ještě dnes!

Dohodněte si nezávaznou konzultaci zdarma ještě dnes!

Mám zájem o konzultaci

Dohodněte si nezávaznou
konzultaci zdarma

Souhlasíte se správou, zpracováním a uchováváním osobních údajů v souladu s VOP a nařízením GDPR

Mám zájem o zasílání novinek a akčních nabídek.

Nepodařilo se odeslat formulář.
1Vyplňte formulář
2Zavoláme vám
3Setkáte se s poradcem

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.