Historie The 1:1 Diet

S hrdostí vám představujeme bohatou historii značky The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan, jejíž kořeny sahají až do 70. let minulého století. Podívejte se spolu s námi na důležité milníky Cambridge diety od jejího vzniku v Anglii přes uvedení na český trh až po současnost.

Dr. Alan Howard a počátky Cambridge diety

Osobní motivace

Cambridge dieta vznikla jako výsledek dlouholeté práce Dr. Alana Howarda. Jeho zájem o obezitu byl motivován osobně, protože v době mezi 30. a 40. rokem svého života sám trpěl nadváhou. Na počátku 70. let, v době, kdy se v oblasti dietních programů ještě neprovádělo mnoho výzkumů, vytvořil koncept, kterému říkal „The Perfect Diet“. Cílem bylo zužitkovat výsledky dřívějšího průlomového výzkumu a uvést na trh produkt, který by byl přístupný široké veřejnosti. Postup se v prvních letech jmenoval po Dr. Howardovi – „Howard’s Diet“. Počátky komerčního využití sahají až do roku 1973.

Důkaz o účinnosti

Během jednoho desetiletí proběhlo několik průlomových klinických studií, které prokázaly bezpečnost a účinnost velmi nízkokalorické dietní formulace Dr. Howarda. V roce 1979 byly patenty Dr. Howarda licencovány do Spojených států amerických. Rok 1980 se pak zapsal jako počátek Cambridge Diet a odstartoval další úspěchy a rozvoj tohoto konceptu.

Howardova nadace

V roce 1982 byla založena Howardova nadace, která podporuje biomedicínský výzkum na Univerzitě v Cambridge. V letech 1987 až 2009 financovala nadace výstavbu tří budov na Downing College (kolej Univerzity v Cambridge). V průběhu let se na Downing College konalo mnoho akcí britského konzulátu a mezinárodních distributorů.

Uvedení na britský trh

Úspěchy Cambridge Diet v USA a Howardovy nadace inspirovaly Dr. Howarda k uvedení této značky na trh ve Velké Británii. V roce 1984 se společně s bratrem Rogerem Howardem a se synem Johnem Howardem stali prvními britskými poradci Cambridge Diet.

Expanze do Evropy

Společnost opět zaznamenala velký úspěch. V roce 1985 mohli program Cambridge Diet jako první zákazníci v kontinentální Evropě vyzkoušet Dánové. Přibližně ve stejnou dobu se výroba přesunula do společnosti Phoenix Foods v Corby. V roce 1990 koupila nadace společnost Phoenix Foods a přejmenovala ji na Cambridge Manufacturing. Přestože se společnost mezitím značně rozšířila, výroba zůstává i nadále na stejném místě. V roce 2017 se Dr. Howard zúčastnil akce v Corby, kde nové vedení společnosti na jeho počest pojmenovalo jednu z nejnovějších budov.

Nutriční látky jako prevence nemocí

V roce 2005 se zástupci Howardovy nadace rozhodli firmu Cambridge Diet prodat a věnovat se novým výzvám a příležitostem, které se objevily v oblasti výzkumu. V roce 2018 publikoval Dr. Howard spolu s dalšími kolegy výsledky studie o používání určitých nutričních látek ke snížení rizika Alzheimerovy choroby.

Životní cesta Dr. Howarda

Dr. Howard napsal přes 250 odborných lékařských článků, vydal osm knih o ischemické chorobě srdeční a obezitě. Byl také spoluzakladatelem International Journal of Obesity, recenzovaného lékařského časopisu, který se zabývá vývojem a léčbou obezity a funkčních poruch s obezitou spojených.

Dr. Alan Howard zemřel 24. června 2020 pokojně ve svém domě ve Francii ve věku 91 let.

The 1:1 Diet v Čechách

Počátky v ČR a SR

Ing. Libuše Janebová se stala v roce 1999 výhradním dovozcem a distributorem velmi nízkoenergetické Cambridge Diet (výrobce Cambridge Manufacturing Company Ltd, Corby, Velká Británie) pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

První poradny

V lednu 2000 bylo v Praze otevřeno první centrum pro snižování nadváhy. Brzy následovaly další výživové poradny – Brno, České Budějovice, Pardubice, Plzeň, Ostrava, Semily a další.

Změna názvu na Cambridge Weight Plan

V roce 2009 firma Cambridge Diet zažila svůj první milník a světu se představila jako program Cambridge Weight Plan. V roce 2012 založila Ing. Janebová společnost CWP výživové poradenství, s. r. o. Ve stejném roce se k zakladatelce přidává i její dcera Pauline a společně vedou firmu, která se stává výhradním dovozcem energeticky vyvážených produktů Cambridge Weight Plan pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

Vývoj produktů

V průběhu následujících let vzniklo více než 130 výživových poraden. Od prvního uvedení programu na trh se složení produktů neustále zdokonaluje a receptura je přizpůsobována na základě nejnovějších vědeckých poznatků. Postupně se rozšiřuje a obměňuje nabídka příchutí, kompletním redesignem prošly také obaly výrobků.

Do nového desetiletí jako The 1:1 Diet

Velkým mezníkem pro nás byl přelom let 2020 a 2021, kdy značka prošla rebrandingem. Od té doby jsme The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan.

The 1:1 Diet je první ze skupiny formula LED (Low Energy Diet), které se dnes používají pro bezpečné snižování nadváhy, a to zvláště u pacientů, kde konvenční redukční programy nepomohly.

 

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci zdarma ještě dnes!

Dohodněte si nezávaznou konzultaci zdarma ještě dnes!

Mám zájem o konzultaci

Dohodněte si nezávaznou
konzultaci zdarma

Nepodařilo se odeslat formulář.
1Vyplňte formulář
2Zavoláme vám
3Setkáte se s poradcem

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.