Odpovědi na časté dotazy

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan patří mezi nejlepší programy na trhu. Staví na téměř čtyřicetileté tradici a praxi, jeho počátky však sahají až do 70. let 20. století.

Na rozdíl od řady jiných nekopírujeme postupy, ale sami je vytváříme. Produkty a postupy byly ověřeny v řadě klinických studií, na kterých se společnost Cambridge Weight Plan přímo podílela, například studie DiRECT, PREVIEW, DROPLET, Brown (2020)

Jako hlavní zdroj bílkovin používáme mléko. Podle poslední metodiky DIAAS je využitelnost mléčných bílkovin o několik desítek procent vyšší, než je tomu u proteinů z rostlinných zdrojů.

Klienty často zajímá chuť produktů – a tou jsme si opravdu jisti! Může se to zdát jako podřadné kritérium, ale pokud má klient v programu vydržet dlouhodobě, musí mu náhradní strava chutnat. K tomu nemalou měrou přispívá také možnost výběru z téměř 40 produktů, které se dají libovolně kombinovat.

Se vším vám pomůže váš osobní poradce The 1:1 Diet, bude vás pravidelně monitorovat a také motivovat. Vše je navrženo nejen s ohledem na efektivitu, ale také na bezpečnost. Ke každému přistupujeme individuálně tak, aby byl pro něj průchod programem co nejpřínosnější.

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan je založený na podpoře a individuálním přístupu vyškoleného výživového poradce. Ten sestavá klientovi celkový plán a jídleníček na míru, který kombinuje The 1:1 Diet jídla a běžné potraviny. Dle možností klienta přidá i pohybové aktivity. Je založený na takzvaných Krocích a každý z nich má tyto parametry jiné. Po redukční fázi následuje fáze stabilizační, která klientovi pomáhá předejít jo-jo efektu a plynule začít konzumovat běžnou stravu. Úspěch programu je v pravidelných konzultacích u poradce a v měření na bioimpedačním přístroji. Díky této analýze těla může výživový poradce program přizpůsobit klientovi na míru. 

Záleží, do kterého Kroku je klient zařazen. Níže vám dáme konkrétní příklady.

Krok 1A: V Kroku 1A je jídelníček sestavený z produktů a běžně dostupných potravin. The 1:1 Diet produkty vyjdou na 8 010 Kč za měsíc. Konkrétně 1 porce jídla The 1:1 Diet stojí 89 Kč, 3 porce na den 267 Kč, tedy 30 dnů vychází na 8 010 Kč.

Krok 3: Krok 3 se skládá ze dvou produktů The 1:1 Diet doplněných běžnou stravou dle doporučení poradce. Konkrétně 1 porce jídla The 1:1 Diet stojí 89 Kč, 2 porce na den 178 Kč, 30 dnů vychází na 5 340 Kč. K tomu je třeba připočíst náklady na doplňující běžnou stravu.

Do Kroku vás zařadí poradce po vstupní konzultaci - jakmile vyhodnotí váš stav a zohlední vaše cíle. 

Z naší vlastní zkušenosti i z celé řady studií víme, že jednou z hlavních podmínek úspěchu při redukci hmotnosti je správná motivace. Poradce The 1:1 Diet je tu od toho, aby vám pomohl s motivací, poradil, jak se stravovat, dal tipy na potraviny, recepty a podobně. Nedílnou součástí návštěvy v poradně je také pravidelné měření na přístroji – zjistíte nejen svoji hmotnost, ale i celou řadu dalších hodnot, jako je procento tělesného tuku, množství viscerálního tuku, vodní režim a podobně. A je opravdu velmi motivační vidět, jak hmotnost týden co týden ubývá.

Do programu The 1:1 Diet se nemůžete zapojit v následujících případech:

 • Těhotenství a kojení,
 • veškerá onemocnění jater a ledvin,
 • alergie na některou ze složek jídel The 1:1 Diet,
 • věk do 18 let,
 • poruchy příjmu potravy – anorexie, bulimie,
 • vážné psychiatrické onemocnění, užívání léků ze skupiny MAOI (antidepresiva – inhibitory monoaminooxidázy),
 • srdeční onemocnění: prodělaný infarkt myokardu, porucha srdečního rytmu, angina pectoris, srdeční selhání,
 • prodělaná mozková cévní příhoda v posledních měsících,
 • poruchy krevní srážlivosti, změna srážlivosti v důsledku podávání léků,
 • poruchy metabolismu minerálů,
 • onemocnění cukrovkou 1. typu (diabetes mellitus s podáváním inzulínu),
 • onemocnění cukrovkou 2. typu (diabetes mellitus bez podávání inzulínu) bez dozoru specializovaného lékaře,
 • rakovina a její léčba,
 • nadměrné užívání alkoholu,
 • užívání léků na obezitu,
 • BMI pod 20 a BMI 60 a více,
 • operace žaludku,
 • porfyrie.

Poradce klienta zařadí do konkrétního Kroku programu na základě informací při vstupní konzultaci – tělesná kompozice, zdravotní stav a případná medikace, cíle a osobní preference klienta. Zařazení podle zdravotního stavu je stanoveno na základě nastavení samotného programu s lékaři. Pokud existuje zdravotní komplikace, je pevně stanoven nejnižší možný Krok programu.

Ano. V úvahu se berou osobní preference klienta, nelze ale provést zařazení do Kroku nižšího, než který odpovídá zdravotnímu stavu.

Záleží na několika faktorech – Krok, do kterého je možné zařazení, počáteční a cílová hmotnost. Platí, že vyšší rychlost redukce je dosažena v nižších Krocích a při vyšší počáteční hmotnosti. Průměrně se dá uvažovat o 6-8 kg / měsíc v Krocích 1 a 2. Rychlost je ale individuální, protože do celého procesu vstupuje řada faktorů.

Zabránění je jednoduché – je nutné absolvovat celý Program, nejenom fázi hubnutí. Program je nastaven tak, aby po efektivní redukci hmotnosti byla výsledná váha zastabilizována a klient v posledním Kroku kompletně přešel na racionální stravu – jídelníček z běžných potravin vypracovaný na míru. Jojo efekt jsme rozebrali i v tomto článku

 

Po absolvování programu doporučujeme přejít do fáze dlouhodobého udržování hmotnosti. Tato fáze obnáší několik návštěv poradce ročně (2-4), na kterých je zkontrolována tělesná kompozice včetně hmotnosti. Případný drobný nárůst hmotnosti se tak dá snadno řešit.

To jsme my! Komplexní výživový program s individuálním přístupem osobního poradce. Cambridge dieta vznikla jako výsledek dlouholeté práce Dr. Alana Howarda. Jeho zájem o obezitu byl motivován osobně, protože v době mezi 30. a 40. rokem svého života sám trpěl nadváhou. Během jednoho desetiletí proběhlo několik průlomových klinických studií, které prokázaly bezpečnost a účinnost velmi nízkokalorické dietní formulace Dr. Howarda. 

Změna názvu na Cambridge Weight Plan
V roce 2009 firma Cambridge Diet zažila svůj první milník a světu se představila jako program Cambridge Weight Plan. V roce 2012 založila Ing. Janebová společnost CWP výživové poradenství, s. r. o. Ve stejném roce se k zakladatelce přidává i její dcera Pauline a společně vedou firmu, která se stává výhradním dovozcem energeticky vyvážených produktů Cambridge Weight Plan pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

Do nového desetiletí jako The 1:1 Diet
Velkým mezníkem pro nás byl přelom let 2020 a 2021, kdy značka prošla rebrandingem. Od té doby jsme The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan.

 

Ano, jedná se o tzv. LED (low energy diet), konkrétně o formula LED (postup využívající speciálně sestavené produkty). LED mají pro redukční účely návrhovou energii v rozsahu 800–1200 kcal / den, což odpovídá Krokům 1 – 4. Je potřeba si uvědomit, že na tyto postupy je potřeba navázat i změnu životního stylu a dále dlouhodobý jídelníček (v rámci programu je to Krok 6).

LED a formula LED jsou postupy ověřené v řadě klinických studií, patří ale vždy do rukou vyškoleného specialisty.

Ano. Z lékařského hlediska je definice proteinové diety splněna, pokud tvoří bílkovina ve stravě 20 % přijaté energie. Přibližná hodnota bílkovin v rámci programu The 1:1 Diet je cca 1 g bílkovin / 1 kg ideální hmotnosti (získáno z běžné stavy a z produktů), tedy v souladu s doporučením EFSA (European Food Safety Authority). V případě programu The 1:1 Diet je v Kroku 1A přibližně 70 g bílkovin.

Označení proteinová dieta může být ale i zavádějící, protože zahrnuje nejen postupy s adekvátním množstvím bílkovin, ale i postupy se zbytečně vysokými dávkami. 

Tuto definici náš komplexní program také splňuje – nejvolnější forma LC (low carb, nízkosacharidové stravy) obsahuje až 130 g sacharidů na den. Průměrně se dá uvažovat, že v Krocích 1 a 2 je obsah sacharidů přibližně 80 g. Pro zajímavost, nejpřísnější forma LC obsahuje méně než 30 g sacharidů na den.

Dostáváme mnoho dotazů, zda je The 1:1 Diet (dříve Cambridge Diet) stejná jako keto dieta. Program The 1:1 Diet není keto dieta. Keto dieta omezuje přísun sacharidů do 50 g / den, v rámci programu The 1:1 Diet je návrhové množství vyšší (v případě programu The 1:1 Diet je přibližné množství sacharidů 80 g / den). 

Program využívá ale stav ketózy, kdy tělo získává minimálně 50 % energie z tuků. Keto dieta může být i stravovacím režimem z kategorie nízkosacharidového stravování.

Produkty

Každý poradce The 1:1 Diet je proškolený tak, aby byl schopen vyhodnotit potravinové alergie. Jednotlivé alergeny jsou vypsány na obalu každého produktu The 1:1 Diet. Každý poradce je navíc vybaven tabulkou všech produktů a alergenů – může tak bez problému ihned po sdělení intolerance či alergie určit, které produkty jsou pro klienta vhodné, a které nikoliv.

Výskyt laktózové intolerance se u obyvatel České republiky pohybuje dle různých zdrojů mezi 10 a 20 %. Produkty The 1:1 Diet zahrnují také bezlaktózovou řadu, program je tedy možné absolvovat i s touto komplikací.

Nemusíte, příprava ale bude delší. S konkrétními produkty vám poradí váš poradce. Obecně stačí jídla The 1:1 Diet zalít vařící vodou, přiklopit a nechat přibližně 10 minut odstát.

Ano, produkty The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan jsou vhodné pro vegetariány, s výjimkou produktu Mix-a-Mouse, který obsahuje hovězí želatinu.

Ano, některé produkty The 1:1 Diet se k tomu vyloženě hodí – například koktejly s příchutí čokolády nebo cappuccina. K přípravě ale nepoužívejte shaker, protože horký nápoj zvětšuje svůj objem.

Přípravu polévek The 1:1 Diet v shakeru nedoporučujeme, polévku rozmíchejte vidličkou nebo metličkou přímo v misce nebo hlubokém talíři.

Tento problém nastává, pokud do shakeru nasypete nejdříve prášek a poté jej zalijete vodou. Postup by měl být opačný, tedy nejdříve nalít vodu a až poté nasypat produkt.

Jako hlavní zdroj bílkovin používáme mléko. Podle poslední metodiky DIAAS je využitelnost mléčných bílkovin o několik desítek procent vyšší, než je tomu u proteinů z rostlinných zdrojů.

Výživový poradce

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan staví na třech základních pilířích, z nichž jedním je podpora výživového poradce. Existuje několik studií, které prokazují, že jedním z faktorů ovlivňujících úspěšnost redukce je správné vedení. Jedině při pravidelných konzultacích, je možné klienta účinně motivovat a podporovat po celou dobu programu – díky zázemí a radám vyškoleného odborníka i pravidelnému měření složení těla na bioimpedančním přístroji.

Pokud si vybíráte nového poradce, je nejjednodušší použít oficiální stránky www.one2onediet.cz/poradenska-centra. Zde si najdete svou lokalitu a konkrétního poradce vyberete podle osobních sympatií a jeho referencí.

Další

Z odborného hlediska se jedná o postup, který se užívá jako jedna z možností léčby epilepsie (zejména u dětí). Její účinnost a bezpečnost byla prokázána v mnoha klinických studiích. V rámci návrhu se počítá takzvaný poměr ketogenní diety, který vyjadřuje, na kolik gramů tuků připadne 1 gram sacharidů a bílkovin.

Ke správnému nastavení diety je potřeba určit tři parametry:

 • energetický příjem (80–90 % norem běžných pro daný věk),
 • množství potřebných bílkovin (hmotnost bílkovin nutná k zajištění normálního somatického vývoje),
 • poměr diety (dle věku).

Indikace ketogenní diety by měla být zvážena u všech farmakorezistentních pacientů s vysokou frekvencí záchvatů, kde není možná epileptochirurgická léčba.

Běžně užívaný, neodborně převzatý název označuje redukční postup s omezením příjmu sacharidů do 50 g na den. Podrobné vysvětlení naleznete na našem blogu v článku KETO jako ketóza, ketonémie, ketolátky, ketogenní dieta, ketoacidóza.

 

Ano, keto dieta může být chápána jako redukční postup, lze ji však navrhnout jako energeticky vyváženou nízkosacharidovou stravu.

BMI, z anglického body mass index (česky index tělesné hmotnosti), je hodnota umožňující statistické porovnání tělesné hmotnosti lidí s různou výškou – zjednodušeně se jedná o měření nadváhy. K jeho zjištění slouží BMI kalkulačka

WHR (Waist Hip Ratio) je hodnota poměru obvodu pasu a boků. Jedná se o ukazatele distribuce tuku v těle, indikaci zdravotního stavu a rizik vývoje vážných chorob. 

Ideální obvod pasu u žen je menší než 80 cm. Hodnoty nad 88 cm se vyhodnocují jako vysoce rizikové.

BMI se vypočítá jako hmotnost [kg]  /výška [m]2. Funguje jako orientační hodnota pro běžnou populaci pro určení adekvátní tělesné hmotnosti. BMI v rozmezí 18,5 – 24,9 značí tělesnou hmotnost v normě.

Každá žena je jiná – liší se hodnoty, jako je výška, hmotnost, distribuce tuku, množství svalové tkáně atd. Postavu pak lze vyhodnotit na základě celé řady ukazatelů. Nejjednodušší jsou BMI, WHR, obvod pasu nebo ABSI. Komplikovanější je potom procento tělesného tuku, které se měří pomocí bioimpedance. Zdravotním ukazatelem pak může být i plocha viscerálního tuku.  

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci zdarma ještě dnes!

Dohodněte si nezávaznou konzultaci zdarma ještě dnes!

Mám zájem o konzultaci

Dohodněte si nezávaznou
konzultaci zdarma

Nepodařilo se odeslat formulář.
1Vyplňte formulář
2Zavoláme vám
3Setkáte se s poradcem

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.