Zuzana Celarová, 26 let

Jmenuji se Zuzana Celarová, je mi 26 let, pracuji jako somelierka a servírka a toto je příběh o mém hubnutí, ve kterém program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan hraje významnou roli.

Pocházím z relativně sportovní rodiny, ve které se příroda vyřádila s leností a chutí k jídlu pouze na mě. Nikdy jsem neměla vztah k pohybu a zdravému jídlu. Vztah jsem měla pouze k jídlu a to v míře takové, že jsem se cpala dokud jsem skoro nepraskla a holdovala jsem nudě, povalování u televize a knih. A jak už to bývá u maminek co milují své dcery, pro ni jsem byla vždycky krásná a nikdy tlustá... Nicméně jsem si uvědomovala, že moje váha vůči mojí výšce není v pořádku.

Puberta byla velmi těžká, neustále jsem musela řešit co si mohu obléci a co všechno si naopak obléci nemohu, tělocvik byl pro mne mučírna a koupaliště zdroj posměchu... Tak šel čas až do doby než jsem potkala svého přítele před sedmi lety. Můj přítel je celoživotní sportovec, má dvě děti a ty vede k tomu stejnému, oba dva hrají závodně házenou. Jednou o víkendu kdy jsme měli děti opět na starost jsme si jako obyčejně vyrazili na basketbalové hřiště. Nikdy jsem se podobných aktivit neúčastnila právě z důvodů svojí neschopnosti tu masu rozpohybovat a s tím spojenou nešikovnost. Zkrátka nechtěla jsem být terčem posměchu. Po delším naléhání jsem podlehla tlaku a hry se účastnila, byla to hrůza nestíhat ty desetileté děti a být naprosto neschopná, ale něco mě táhlo v tom pokračovat. Po ukončení našich her, jsem o tom začala přemýšlet... S přítelem jsem si o tom promluvila a ten jen nadhodil ,,doma máme rotoped tak to zkus" na to jsem mu odvětila, že nejsem žádná pipina, abych jezdila na rotopedu. Při návratu domů mi říká,, a co ten kopeček za domem, myslíš si, že bys ho vyběhla? "A to byl ten zlom, ta výzva dokázat, že nejsem taková lemra! Následně mne vyhecoval ať si zkusím rotoped, ,, vyzkoušej deset minut, ale když zvládneš dvacet budeš fakt dobrá", přesně voda na můj mlýn a ego. Dala jsem 40 minut napoprvé a zjistila jsem, že je to naprosto super. Následkem toho jsme prodebatovali večer u cigárkách, návrhy na domácí cvičení a moje závislost se začala rozvíjet. Chtěla jsem být lepší a lepší a vůbec jsem nemyslela na to, že tím vlastně budu i hubnout.. Po prvním měsíci jsem si všimla, že je mi oblečení o něco volnější a tak jsem si stoupla na váhu a ejhle 2kg byly pryč. S těmito prvními výsledky se moje závislost na cvičení ještě prohloubila, protože výsledky to je ta největší motivace!!! Každý den jsem se nemohla dočkat svojí hodinky cvičení doma, i když musím přiznat, že první půl rok byla moje závislost založena spíše na vůli příteli ukázat, že to zvládnu. S cvičením bez úpravy stravy jsem to dotáhla na 62kg.. Dokud nepřišla nová práce na pozici šéfbarmanky a s tím spojený noční život, ve stresu, bez času na jídlo a s neustálými ochutnávkami destilátů a piva. Vyčerpání z nového zaměstnání v kombinaci s překopáním denního režimu uvedlo cvičení v zapomnění. K tomu výmluvy typu nemám čas atd... po roce jsem se opět pustila do cvičení a tentokrát již v posilovně, výsledky se opět dostavily a já to vydržela do první chřipky. Dva týdny nemoci a vůle byla ta tam. Opět noční přejídání, konzumace obrovského množství čokolád a nezdravého jídla vedli k opětovnému nabrání tuku.

Čas šel dál neměně dokud mi přítel jako dárek nekoupil kolečkové brusle. Do bruslení jsem se zamilovala. A opět jsem začala cvičit, jezdit na bruslích a tím snižovat svoji nadváhu. Tududumtum...Po třech letech přišla pracovní nabídka, kterou jsem nemohla odmítnout, protože mým snem bylo vždy pracovat s vínem. Nová práce, nové prostředí a nový denní režim. V baru jsem pracovala od 15h do půl noci tedy noční život, restaurace znamená práci na celý den od 9h do 22h. A přišel další konec pohybu. Únava a další neuvěřitelné výmluvy, k tomu celý den přísun neskutečných lahůdek z kuchyně a dobrého vína.

Po třičtvrtě roce jsem si řekla dost! musíš s tím něco dělat, ale tentokrát už definitivně. Zapomněla jsem podotknout, že jsem celý svůj život proti všem dietám!!! Jelikož jsem ve svém okolí zažila spoustu nezdarů, krachů a jojo efektů, které vedli k neskutečným osudům. A hlavním důvodem je to, že moje maminka byla v mládí natolik posedlá dietami až se z ní stala anorektička a málem mi zemřela. Nikdy nezapomenu na to, když jsem ji jako 6letá holčička byla navštívit na oddělení JIP, kde mi pan doktor, když maminka ležela v kómatu řekl,, jen na ni mluv Zuzanko, řekni mamince, že ji máš moc ráda a že potřebuješ, aby tu s tebou zůstala. Určitě tě uslyší a uzdraví se." A stalo se jak pan doktor řekl. To jen tak pro představu, aby jste věděli odkud pramení moje nenávist ke všem dietám.

Zpět k mému rozhodnutí a novému otevření pohledu na diety. Dva měsíce jsem se odhodlávala navštívit nějakého výživového poradce nebo fitness trenéra. Dokud jsem nepotkala svoji tetu, kterou celý život trápí nadváha a to v mnohem horším měřítku než mne. A najednou vidím tetu o prvním svátku vánočním, krásnou a hubenou jako nikdy. Začala jsem vyzvídat a tak jsem se dozvěděla poprvé o programu The 1:1 Diet. Dlouho jsme debatovaly. Byla jsem ohromena výsledky, svěžestí a energií své tety. Čas opět kráčel a jednoho dne jsem se prostě rozhodla, půjdu do toho taky.

Požádala jsem tetu o kontakt na paní Ing. Borkovcovou, kterou teta velmi doporučovala a sjednala jsem si schůzku. Byla jsem velmi mile překvapena přístupem a ochotou mi pomoci. Vše mi paní Borkovcová vysvětlila, nabídla mi, že v případě krize mohu psát nebo volat i v noci. Byla jsem naprosto v šoku z tak vřelého a zúčastněného přístupu. A tak jsem začala... bylo to neuvěřitelně těžké dívat se na ta lahodná jídla v práci a cítit ty vůně a neodolat. Každou chvilku jsem měla chuť to vzdát. Ale první výsledky, podpora blízkých a především podpora paní Borkovcové mne dovedli až tam kde jsem teď. Získala jsem novou energii, pochopila jsem díky paní Haně základy racionálního stravování a svoji váhu si bez problému udržuji do teď. Díky nově nabité energii mi nevadí dvakrát týdně před prací vstát v 5 ráno a jít si zacvičit, neznám žádné výmluvy a vím, že když se stále hlídám mohu si pak dovolit jeden den neřesti bez výčitek. Závěrem chci, abyste pochopili, že hubnutí je celoživotní proces, přesvědčení a touha! Člověk může milionkrát spadnout na zem a uhnout z cesty ať už svojí leností, životními okolnostmi nebo kvůli zdraví, ale od teď už navždy víme, že všichni kdo byli na programu The 1:1 Diet máme paní HANKU BORKOVCOVOU jakožto našeho anděla strážného, který nad námi drží ochranou ruku a vždy tu pro nás bude připravena, když budeme opět potřebovat pomoci. Za to neskutečně děkuji za sebe a myslím si, že mohu s klidnou duší a srdcem říci i za všechny ostatní!!! Děkujeme!!!!!!

Klient

Jméno: Zuzana Celarová
Věk: 26
Poradce: Ing. Hana Borkovcová

Poradce

Ing. Hana Borkovcová
Brno-střed

Další příběhy

Marie Kotilová, 63 let
Vlastimil Balač, 63 let
Marcela Kabrdová, 29 let
Jana Pilečková, 26 let
Barbora Kindlová, 45 let
Andrea Müllerová, 51 let
Ludmila Klimešová, 43 let
Kamil Vitner, 41 let
Jaroslav Zapletal, 54 let
Markéta Stodůlková, 33 let
Irena Stodůlková, 51 let
Martin Pospíšek, 38 let
Vladimír Jáša, 45 let
Miroslav Zeman, 37 let
František Jelínek, 62 let
Veronika Pilarová, 35 let
Petr Machara, 35 let
Hana Bali Šoltésová, 30 let
Blanka Veselá, 47 let
Monika Šímová, 36 let
Martina Krajčová, 55 let
Stanislava Levová, 68 let
Blanka Zajícová, 59 let
Libuše Hladíková, 31 let
Rostislav Sáček, 42 let
Kristýna Jiříčková, 38 let
Jitka Stojdlová, 38 let
Michaela Weissová, 48 let
Lenka Vondrovicová, 27 let
Milena Dvořáková, 65 let
Markéta Tomanová, 37 let
Irena Strnadová, 57 let
Hana Valerová, 34 let
Renata Holečková, 53 let
MUDr. Kristýna Hladníková, 31 let
Ivona Magyárová, 34 let
Iveta Bidrmanová, 54 let
Patricie Vaculovičová, 21 let
Mirka Suchomelová, 40 let
Michaela Vonešová, 33 let
Pavlína Studená, 40 let
Alžběta Vaumundová, 32 let
Andrea Kadlecová, 48 let
Veronika Fabiánová, 36 let
Lucie Fürstová, 42 let
Matúš Slávik, 34 let
Michal Krčmář, 39 let
Marian Šťastný, 43 let
Miloslav Král, 40 let
Stanislav Dufek, 35 let
Lubor Šťastný, 44 let
Jaroslav Kvarda, 42 let
Eva Paráková, 44 let
Veronika Kovář Žáková, 35 let
Lenka Bártová, 40 let
Naďa Konvalinková, 42 let
Veronika Brabencová, 33 let
Hana Kalašová, 36 let
Klára Hájková, 38 let
Michal Blümel, 41 let
Kateřina Chromková, 24 let
Iva Pospíšilová, 55 let
Renata Duspivová, 51 let
Eva Hosnedlová, 41 let
Daniela Vinklárková, 47 let
Vojtěch Kousal, 28 let
Lenka Klevetová, 34 let
Veronika Vydrářová, 33 let
Pavel Komeda, 30 let
Šárka Stejskalová, 47 let
Marie Jantošová, 37 let
Jana Remarová, 31 let
Jan Loduha, 33 let
Kristýna Kotásková, 30 let
Alexandra Jeřábková, 43 let
Anna Polcarová, 52 let
Martin Virt, 28 let
Jana Čechová, 48 let
Jana Roštínská, 39 let
Jaroslava Riantová, 42 let
Marie Fričová, 38 let
Dora Joukalová, 35 let
Vladimíra Chudá, 43 let
Hana Hondlová, 43 let
Denisa Barabášová, 44 let
Martina Zdrubecká, 46 let
Blanka Sklářová, 34 let
Veronika Effenbergerová, 37 let
Michaela Fajtová, 31 let
Barbora Jiříková, 47 let
Miriam Jantošová, 53 let
Monika Kulíková, 47 let
Michaela Kohoutová, 46 let
Petr Valášek, 41 let
Gabriela Vavírková, 51 let
Lucie Zajícová, 30 let
Dominika Brabcová, 29 let
Šimon Pečenka, 44 let
Kristýna Barešová, 23 let
Lucie Černá, 23 let
Renata Matějíčková, 45 let
Tereza Marková, 29 let
Olga Havle, 38 let
Zuzana Glaserová, 35 let
Radka Stratilová, 52 let
Denisa Štěchová, 28 let
Vilém Tham, 74 let
Krista Prokopová, 45 let
Hana Matoušková, 60 let
Jan Šarman, 54 let
Hana Michálková, 55 let
Helena Smolová, 67 let
Milan Müller, 56 let
Miroslav Lochman, 70 let
Michala Grendárová, 47 let
Jiří Krásný, 62 let
Michal Michálek, 40 let
Petr Ryšavý, 48 let
Lenka Ryšavá, 44 let
Žaneta Pešková, 32 let
Romana Linková, 32 let
Jana Čvančarová, 31 let
Miluška Palečková, 35 let
Jiří Foltýn, 39 let
Zuzana Celarová, 26 let
Jana V., 46 let
Martina Vítů, 46 let
Silvie Rybníčková, 44 let
Jana Čechová, 41 let
Marcela Ludvová, 32 let
Andrea Navrátilová, 41 let
Monika Barvíková, 23 let
Jana Vítková, 60 let
Adam Tesarčík, 36 let

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci zdarma ještě dnes!

Dohodněte si nezávaznou konzultaci zdarma ještě dnes!

Mám zájem o konzultaci

Dohodněte si nezávaznou
konzultaci zdarma

Nepodařilo se odeslat formulář.
1Vyplňte formulář
2Zavoláme vám
3Setkáte se s poradcem

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.