Ing. Hana Borkovcová

Výživová poradna Brno-střed
Výživová poradna Brno-střed
Vlhká 194/25, Brno-střed 60200
Otevírací hodiny
Út: 08:00 - 12:00 13:00 - 18:00
St: 08:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Čt: 08:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Pá: 08:00 - 12:00 13:00 - 18:00

Typ přístroje: InBody 770
Platba kartou: Ano

Ing. Hana Borkovcová

Výživová poradna Brno-střed

Díky již několikaleté praxi jako odborný výživový poradce ve svém centru Zdraví a snižování nadváhy AZ tower a díky neustálému vzdělávání a špičkovému diagnostickému vybavení ( InBody 770, Max pulse, tlakoměr BPBIO 750) se mi daří velmi úspěšně bojovat s problematikou týkající se obezity, nadváhy a jejich zdravotních následků. Neustálé sebevzdělávání je pro mne absolutní prioritou. Svoje vzdělávání rozšiřuji i do oblasti lymfologie, která velmi úzce souvisí s danou problematikou a tím mohu poskytovat mnohem komplexnější rady i služby. Již nyní můžeme v našem centru počítat více než stovky klientů, kteří svého vysněného cíle u nás dosáhli a my jsme na ně právem hrdí! Cíl: pomoci lidem najít sama sebe, zlepšit kvalitu života, orientace klienta ve zdravé stravě.

Samozřejmostí je: empatie - odbornost - profesionalita - opora – podpora – individuální přístup.

Certifikáty, vzdělávací akce, ocenění:

 • Vzdělávací program akreditovaný MŠMT – Poradce pro výživu, Brno
 • Certifikovaný poradce Cambridge Weight Plan, Brno 2013
 • Certifikát BIOSPACE INBODY 370 diagnostika, Brno 2014
 • Osvědčení Beauty systém – Balancer (lymfodrenáže), Plzeň 2015
 • Vzdělávací program akreditovaný MŠMT – Sportovní masáž, 2016
 • Certifikát BIOSPACE pro INBODY 770 diagnostika, 2016
 • Certifikát MEDICORE pro Max Pulse diagnostika. 2014
 • Certifikát konference FOOD 21, Praha 2016
 • Certifikát konference FOOD 21, Praha 2017
 • Certifikát konference FOOD NEWS 2018, Praha (O výživě seriózně)
 • Česká lymfologická společnost ČLS JEP Kongres LYMPHO 2016, Lednice
 • Česká lymfologická společnost ČLS JEP Kongres LYMPHO 2017, Praha
 • Certifikát kurz Zdravé jídlo a život jako základ prospívání v práci i soukromí (lektor – Margit Slimáková ) 2018
 • Kurz Obezita v klinické praxi: příčiny, rizika a možnosti léčby, aktivní účast jako přednášející kazuistiky Problematiky obezity a diabetu II.stupně (Praha 2019)
 • Celostátní odborná konference „Lesk a bída výživových trendů“, IKEM Praha 2019
 • Certifikát o absolvování 3.Konference AVP ČR na téma Využití moderních výživových směrů a trendů v praktických kontextech, Praha 2019
 • Certifikát o absolvování celodenního kurzu Moderní výživy (Institut Moderní Výživy, 2020)

Zuzana a Bohumil Joukalovi

My dva a čas….. (PhDr. Zuzana Joukalová  a MUDr. Bohumil Joukal, Csc)

Jsme spolu už bezmála 45 let. Za tu dobu se stala řada věcí rutinou, zvyklostí, o které jsme nepřemýšleli. Patřil k tomu pochopitelně i styl života: poté, co se děti osamostatnily, se náš život zúžil do pracovních povinností, kterých nebylo málo (chodili jsme domů pozdě, unaveni – večer konečně trochu klidu, a tak dobrá večeře a čas při skleničce vína na popovídání). Není divu, že jsme časem s rostoucím počtem společných let přibývali i na váze. Ne, že bychom vše vzdali, diet jsme několik vystřídali s větším či menším úspěchem, ale vždy se váha vrátila na nenáviděnou cifru. Před rokem nám dal hmatatelný důkaz toho, že to jde i jinak, náš syn, který se rozhodl rasantně změnit svůj vzhled a začal s programem The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan. Znali jsme ji, ale na to, abychom jedli jenom „pytlíky“, jsme už v našem věku neměli. Nicméně jsme se dali přesvědčit a po delším váhání jsme do toho také šli. Výsledku jsme moc nevěřili, ale – co kdyby se to podařilo?  A skutečně podařilo!  Nebyly to jenom „pytlíky“, ale i „normální“ jídlo - a kila šla dolů!!!! Naučili jsme se – konečně – jíst pravidelně, dodržovat pitný režim, dát přednost zelenině před moučníky a pečivem a hlavně, neměli jsme a nemáme hlad a „nehoní nás mlsná“. Oběma stanovený jídelníček vyhovoval a vyhovuje a jsme nadmíru spokojeni.

Společně se synem jsme dohromady shodili  de facto jednoho nenáviděného statného člena rodiny. Doufejme, že natrvalo….

Lucie a Radka Jiránkovi

Moje sestra Lucie měla problémy s váhou již od dětství po prodělaném zápalu plic na to navázaly problémy se štítnou žlázou a poté už se kila jen kupila. V roce 2017 Lucka tento program již držela, ale po autonehodě a následném stresu neměla dost síly dále program dodržovat. A tak se kila vrátila zpět. Za pár let poté se jí narodil syn Matýsek. A tak chce hlavně pro něj být zdravá a fit máma, která nebude mít problém hrát si a běhat s ním po hřišti bez omezení kvůli své váze.

 Já v dětství a v dospívání s váhou problémy neměla. Po absolvování střední školy jsem ale začala přibírat. Bylo snazší jíst a neřešit než koukat do zrcadla a dělat něco pro hubnutí. Pořád jsem se omlouvala že to ještě není tak hrozné. Když jsem nastoupila na VOŠ a nebydlela doma šlo to z kopce. Najednou těch kilo bylo už moc. Dokončila jsem školu s přítelem jsme se zasnoubili a já se domluvila se sestrou Lucií, že mi půjde za svědkyni. Vtipným telefonátem, že musí Lucka do mé svatby zhubnout a mojí poznámkou, pokud dostanu novou práci, tak do toho jdu, začala naše hubnoucí cesta k lepšímu tělu.

Práci jsem dostala a čekala mě první kontrola u paní Borkovcové. Větší šok ze složení svého těla jsem snad mít nemohla. To že vážím víc, než bych měla jsem věděla, ale to, co jsem měla uvnitř svého těla, které bych měla chránit bylo už moc. V tu chvíli jsem se rozhodla že s tím musím hned něco dělat a nikdy to nesmím nechat zajít tak daleko! Nyní jsem lehčí a cítím se perfektně! A to že budu na svatbě krásná hubená nevěsta je malé plus. A to hlavní budu mít i krásnou svědkyni.