Výživová poradna Brno-střed, Vlhká 194/25

Výživová poradna Brno-střed
Otevírací hodiny
Út: 08:00 - 12:00 13:00 - 18:00
St: 08:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Čt: 08:00 - 12:00 13:00 - 18:00
Pá: 08:00 - 12:00 13:00 - 18:00

Typ přístroje:

InBody 770

Nákup produktů přes e-shop:
Ano

Nákup produktů v poradně:
Ano

Platba kartou: Ano

Výživová poradna Brno-střed, Vlhká 194/25

Výživová poradna Brno-střed

Věra Solařová, 56 let

Jmenuji se Věra, je mi 56 let a příští rok to bude už 10 let od chvíle, kdy jsem vstoupila do programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan.

V životě člověka se střídají šťastné, pohodové dny s těmi horšími, kdy musíme řešit problémy, nebo přichází nemoci a stres. Každý tyto těžké chvíle zvládáme jinak, já jsem je vždy řešila jídlem. Čokoláda a sladkosti byly moje nejlepší kamarádky. Postupem času mi však moje postava začala až moc připomínat Věstonickou Venuši. Přestala jsem se cítit dobře ve svém těle. Vyzkoušela jsem spoustu různých diet, od dělené stravy, krabičkové diety, sacharidových vln až po přerušovaný půst. Dřela jsem v posilovně a samozřejmě vyzkoušela i jídelníček na míru sestavený fitness trenérkou. Všechna moje snaha však byla bez efektu. I když vlastně jeden efekt to mělo: jo-jo efekt! Po shození pár kil bylo za krátkou dobu všechno zpět.

Nastalo období, kdy jsem řešila vážný zdravotní problém. Jednalo se o rakovinu kůže, bazaliom, ve velmi agresivní formě. Léčba byla dlouhá, spočívala v postupném odebírání poškozené tkáně na nose, neustále kontroly v nemocnici, čekání na operaci. A právě v této době jsem začala stále více přemýšlet o svém dosavadním životě. Když mi asi po roce můj plastický chirurg oznámil „jste zdravá“ měla jsem neskutečnou radost. Takovou, že jsem se rozhodla, že můžu být přece zdravá ještě víc a musím vyřešit také svoji nadváhu!     

Na doporučení kamarádky jsem navštívila výživovou poradkyni ve VIP centru zdraví v Brně paní Ing. Borkovcovou. Prošla jsem celým hubnoucím programem bez jakýchkoliv problémů, cítila jsem se nabitá energií a navíc jsem si na produktech moc pochutnala. Kila šla krásně a rychle dolů. The 1:1 Diet je skvělý název, s mojí výživovou poradkyní jsme to společně dokázaly! Byla to neskutečná změna oproti všem vyzkoušeným dietám z minulosti. Během pár měsíců jsem měla svoji vysněnou postavu zpět. Cítím se skvěle, žiji aktivně a moc ráda sportuji. Jezdím na kole, na in-line bruslích, běhám na běžkách, ráda lyžuji. Žiji aktivně, ráda chodím na rockové koncerty. 

Za mojí proměnou stojí především moje výživová poradkyně Hanka, které tímto ze srdce děkuji. Za ta léta, kdy k ní chodím pravidelně na kontrolní vážení, jsem si uvědomila, že sama bez ní a jejích rad a podpory, neskutečné empatii, kterou má ke svým klientům, bych to asi nedokázala. Neměla bych nad sebou tu přísnou Hanku (magnetku s jejím vyčítavým pohledem mám stále na ledničce :)) Na kontrolu k ní se prostě vždy moc těším, a mám proč.

Díky The 1:1 Diet se mi vrátilo ztracené sebevědomí a znovu se cítím mladě, i přesto že jsem pyšná babička svojí vnučky Marušky. Díky moc. Věra

David Ludín, 37 let

Ahoj, jsem David, a je mi 36 let. 

Chtěl bych se s Vámi podělit o svůj příběh, který začal v lednu 2023. Byl jsem ve stavu, kdy jsem se necítil zrovna dobře. Moje váha se pohybovala na vysokých hodnotách, které mi způsobovaly problémy jak fyzicky, tak i psychicky. Věděl jsem, že musím něco udělat, abych mohl zase plně žít a cítit se zdravě. Jednoho lednového dne jsem se rozhodl udělat krok směrem k lepšímu a zlepšit svoji kondici. Právě v tu chvíli jsem se rozhodl vyzkoušet program The 1:1 Diet u paní Ing. Hany Borkovcové. 

Byl to odvážný krok, ale byl jsem připraven udělat všechno, co je třeba, abych se cítil lépe. Začal jsem svou cestu s tímto výživovým programem a postupně jsem začal vidět pozitivní změny. Můj jídelníček se změnil, ale nejen to. Začal jsem také pracovat na svém fyzickém zdraví. Pravidelně jsem cvičil a začal jsem vnímat, jak se mé tělo mění k lepšímu. Bylo to těžké, ale každý malý pokrok byl pro mě obrovským povzbuzením. V průběhu času jsem začal ztrácet váhu. Bylo to neuvěřitelné sledovat, jak kilogramy tuku mizí a já se cítím stále lépe. To pro mě znamenalo mnohem víc než jen ztrátu na váze. Znamenalo to nový začátek. Konečně můžu vyzkoušet věci které nebyli možné při tak vysoké váze. Díky tomuto programu jsem získal zpět svoji vitalitu a energii. Cítil jsem se skvěle a plný života. Moje sebevědomí se zvedlo a začal jsem se dívat na svět s novým nadhledem. Kromě toho jsem získal cenné nástroje pro správné stravování a péči o své tělo, které budu moci využívat i nadále. 

Můj příběh je o síle vůle, odhodlání a o tom, že není nikdy pozdě začít měnit svůj život k lepšímu. Nastavený komplexní program stravování u paní Ing. Hany Borkovcové se stal pro mě klíčovým prvkem na cestě k novému já. Dnes se cítím zdravě, šťastně a plný energie. A za to jsem vděčný každý den. 

Na závěr bych chtěl říct jen, že změna v životě je to obrovská, ať už tím, jak se cítíte, tak hlavně tím, jak vás vnímá vaše okolí... Není to jednoduché, ze dne na den nezměníte jen jídelníček, ale celkový životní styl ,naučíme se přemýšlet nad svým zdravím a nad tím, co vlastně konzumujeme, co nám to dává, což je jedna z věcí, nad kterou jsem nikdy nepřemýšlel a kterou jsem se naučil až díky koučinku své poradkyně... 

A proto velké díky paní Ing. Hance Borkovcové, která mě vedla po celou dobu mé proměny. Děkuji i sobě za to že jsem udělal tak velký krok ke zdravému já a ukázal lidem, že když člověk chce, dokáže cokoliv.

Hana Foralová, 47 let

Ahojky, já jsem Hanka, Hanička a pro někoho Hanica. Pamatuji si chmelové i bramborové brigády, ale na tom nemění nic fakt, že věk je jenom číslo a tomu, že stárnu nezabráním. Ale čemu zabránit můžu je to, abych si i přes to ten život náramně užila a cítila se skvěle ve svém těle.

Od té doby, co se mi začaly zapalovat lýtka, se řadím do skupiny věčných dietářek. Připadám si jak na horské dráze. Jednou jsem celá Claudia Shiffer a podruhé se cítím jako princezna Fiona. Letos na jaře u mě právě probíhalo období Fiony a představa blížící se plavkové sezóny, mě donutila říct si dost! Rozhodla jsem se přihlásit do programu The 1:1 Diet.cz do projektu "Nové já". Jelikož jsem už měla dřívější zkušenost s koučinkem Hanky Borkovcové, věděla jsem do čeho jdu. Nebudu tady lhát, že je to procházka růžovou zahradou, ale vidina mého lepšího já mě hnala vpřed. Důležité je, si v hlavě srovnat myšlenky a jít si tvrdě za svým cílem. Uvědomit si, že to nedělám pro někoho, ale jen sama pro sebe. Hlavní je netlačit, nestresovat, uvolnit se, nechat plynout a prožívat. Všechna tato kréda se mi podařila splnit a s podporou Hanky Borkovcové jsem úspěšně opět v období Claude Schiffer. Věřím, že kila, která jsem odhodila nejsou ta poslední!!  Naučila jsem se pracovat se svou myslí a poslouchat své tělo. Věřte mi, že tyto dvě zásady vedou ke kýženému úspěchu. 

LÍBIT SE, JE BOŽÍ!!!

Karla Dobiášová, 72 let

Rekonstrukce koupelny, nový sprchový kout, prosklená pouze přední otevírací stěna. Ve 23:00 se sprchuji, ale ze sprchy už nevyjdu. Povolil chromový úchyt a sklo kleslo, takže dveřmi to nepůjde. Bydlím sama v přízemí rodinného domu. Dvě patra nade mnou obývá můj syn s partnerkou. Vyťukávání SOS sprchovou hlavicí v pravidelných intervalech mi nebylo nic platné. Zachránil mě až rozčílený syn, se slovy: „Co je to za dementy, ti noví sousedé, kteří v 1hod. v noci věší obrázky?“ V tom zjistil, že má nahou matku uvězněnou ve sprše, která si už 2 hodiny marně přivolává pomoc. 

Vylézt ze sprchového koutu, kde je jedna stěna vyzděná až ke stropu, protější do 2,20 cm a přední skleněná stěna se ani nehne, je opravdu oříšek. Společnými silami se synem jsme asi po 30 min dostali shora do sprchového koutu hliníkový žebřík. Poté jsme však zjistili, že jediná možnost, jak se bez ztráty kytičky dostat ven je, vzepřít se na rukou, stojíce na opřeném žebříku a přehodit nohu přes zeď, která má volný prostor pod stropem. Tento, pro mne, nadlidský výkon se v mých 72 letech nakonec podařil zvládnout díky dodržování půl ročního programu The 1:1 Diet a profesionálnímu přístupu Ing. Hanky Borkovcové. Za tuto dobu jsem zhubla několik kilo.

Součástí našeho domu je i vinotéka, před kterou pravidelně parkují naši noví sousedé. A tak když jsem je tam v následujícím týdnu uviděla, vzala jsem 2 láhve vína a šla se seznamovat. Ale hlavně se omluvit za noční několikahodinové bušení do zdi. Stěna mé koupelny totiž sousedí se zdí jejich domku. Pobavením pro mě bylo, když mi soused řekl, že se domníval, že se jedná o kuny, které se usadily na půdě jeho půl roku neobydleného domu. Říkám: „Kdepak, jednalo se o 1 starou kunu, která se bez vlastního přičinění nemohla dostat ze sprchy“. Sousedy jsem ujistila, že nejsem žádný noční domácí kutil. Mám v nich nejen dobré sousedy, ale i nové zákazníky, kteří chodí pro víno i na víno.