Aktuality

Jste stále unavení? Toto je 5 nejčastějších příčin, které vám berou energii

Ve světě, kde se ostatní neustále předhání v tom, kdo toho méně naspal a více napracoval, buďte tím, kdo se svou energií dokáže nakládat s rozumem. A všímejte si reakcí okolí, až na otázku „jak to jde?​​“ nebudete odpovídat „cítím se vyšťaveně“, ale „lépe si organizuju aktivity a je mi fajn.“ Takže jak se zbavit únavy dosáhnout lepšího pocitu z každého dne? Pojďme na to krok za krokem.

Hlava a tělo jsou v neustálém propojení, takže už samotné nepřetržité přemýšlení nad nadměrnou únavou a hlasité uvažování o vyčerpání váš stav bez energie ještě umocňuje. Ze všeho nejdřív by se tedy mělo dostavit uvědomění, že se chcete naučit lépe si rozložit vlastní síly tak, aby vás různé věci v životě neubíjely.

1. Máte nedostatečný a nekvalitní spánek

„Když nemůžeš, tak spinkej.“ Váš 7–8hodinový spánek by měl být vaše priorita. Pokud si nedokážete udělat čas na spánek, v bdělém stavu bude vždy velmi těžké se soustředit, udržet myšlenku, být produktivní, uvažovat racionálně. Nevyspalý mozek je zamlžený, podrážděný a pomalý. Dobrým trikem k tomu, jak získat energii, je chodit spát a vstávat vždy ve stejnou dobu, a to i o víkendu.

2. Většinu dne trávíte v sedě

Z domova do auta, z auta k počítači, od počítače zase do auta a doma k televizi. A ne, těch pět kroků od židle ke kávovaru se jako sport nepočítá. Naše tělo na nepřetržité sezení není stavěné, potřebujeme být často v pohybu. Dojít pěšky na zastávku, zacvičit si v polední pauze, střídat polohy u počítače (pomůže nastavitelný stůl a balanční podložka), projít se s dětmi ze školy, zařadit do rodinného kalendáře pravidelné cvičení obou rodičů. Nemáte-li žádný přehled o svojí (ne)aktivitě, pomůžou vám chytré hodinky. 

3. Nepřijímáte dostatek živin a tekutin

Bohaté a vyvážené jídlo nám dodává energii stejně tak jako nám ji dokáže brát, když je chudé na důležité živiny. Dlouhodobá konzumace přesolených polotovarů, rychlého občerstvení, smažených jídel a sladkostí může způsobit rozvoj cukrovky 2. typu i kardiovaskulárních onemocnění.

Pokud si nevíte rady, jak zdravé potraviny do svého jídelníčku zařadit a chcete se vyhnout jojo efektu, požádejte o pomoc výživového poradce, který vám sestaví jídelníček na míru.

Najděte poradnu výživového poradce

4. Jste příliš často na mobilu

Sledování sociálních sítí nám bere čas, který bychom mohli věnovat sportu, četbě nebo přátelům a rodině. Při pozorování obsahu influencerů můžete mít dokonce nepříjemné pocity nedostatečnosti. Nemá smysl se srovnávat s ostatními a nemá ani smysl snažit se doscrollovat až na konec Instagramu. Zavřete aplikaci a běžte se projít. Uvidíte, že budete mít daleko lepší pocit.

5. Děláte tisíc věcí najednou

… a žádnou pořádně. Je dobré si uvědomit, že multitasking není superschopnost, protože roztříštěná pozornost vám nedokáže zajistit takové výsledky jako když se soustředíte pouze na jednu věc. 

Udělejte si každé ráno soupis věcí, které chcete ten den stihnout, ideálně i s časovým omezením. Jako první vyřešte to, do čeho se vám chce nejmíň. Všechny další úkoly pak půjdou mnohem snáze. Úkoly průběžně odškrtávejte, dělejte si pravidelné přestávky na jídlo nebo protažení a mějte radost z dobře odvedené práce. 

Nevíte, jak se změnou začít? Chcete přijít na kloub tomu, kde se vaše neustálá psychická únava bere? Únavu a vyčerpání občas cítíme všichni, ale prožívat ji každý den není v pořádku. Vstupte do programu The 1:1 Diet a poznejte způsoby, jak získat energii.

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci zdarma ještě dnes!

Dohodněte si nezávaznou konzultaci zdarma ještě dnes!

Mám zájem o konzultaci

Dohodněte si nezávaznou
konzultaci zdarma

Souhlasíte se správou, zpracováním a uchováváním osobních údajů v souladu s VOP a nařízením GDPR

Mám zájem o zasílání novinek a akčních nabídek.

Nepodařilo se odeslat formulář.
1Vyplňte formulář
2Zavoláme vám
3Setkáte se s poradcem

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.