Ing. Viktorie Ovesná

Výživová poradna Karlovy Vary
Výživová poradna Karlovy Vary
Lidická 595/64, Karlovy Vary 36001
Otevírací hodiny
Po: Na základě telefonické domluvy
Út: Na základě telefonické domluvy
St: Na základě telefonické domluvy
Čt: Na základě telefonické domluvy
Pá: Na základě telefonické domluvy
So: Na základě telefonické domluvy
Ne: Na základě telefonické domluvy

Typ přístroje: InBody
Platba kartou: Ano

Ing. Viktorie Ovesná

Výživová poradna Karlovy Vary

Říkají mi Viki, je mi přes 50 let a jsem absolventkou Vysoké školy hotelové, obor lázeňství. Často jsem se v životě setkávala s lidmi, které trápila obezita a s ní spojené problémy. Vysoký tlak, cukrovka, gynekologické potíže, neustálá únava, špatná nálada, téměř žádný sexuální život…

Mnozí mi byli velmi blízcí. Již na vysoké škole jsem se zajímala o dietní stravování v lázeňství. Sama jsem sportovala a váhu si musím celý život hlídat. Jinak jde hned nahoru. V roce 2011 jsem se setkala s programem Cambridge Weight Plan a jeho výsledky mě ohromily.  Můj tehdejší manžel shodil bez hladu a sportu 27 kg, maminka a tchýně po klimakteriu každá 10 kg.

Neměla jsem nadváhu, ale po Vánocích nějaké to kilo navíc bylo, a tak jsem se pustila do detoxikačního programu, abych ten zázrak na sobě zkusila. A cítila jsem se skvěle! Shodila jsem 6 kg, byla jsem plná energie, zlepšila se mi pleť a vrátila jsem se znova ke studiu ke zdravého stravování a životního stylu. Každý rok absolvuji několik seminářů a kurzů zabývajících se problematikou zdravého stravování a životního stylu celkpvě. Spolupracuji s lékaři a sleduji moderní trendy ve výživě.

Od roku 2013 jsem akreditovanou výživovou poradkyní, certifikovanou poradkyní The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan, lektorkou STOBu a členkou Aliance výživových poradců. Provozuji poradnu v K.Varech.

Jsem průkopníkem hubnutí na základě teorie 3P: Potrava + Psychika + Pohyb a poslední roky se zabývám i vlivem spánku a dechovými technikami na naše zdraví.

Tvořím vlastní edukační videa, píšu články a e-booky, které najdete na IG, FB a You Tube.

Má touha pomoci blízkým překonat neustálý boj s nadváhou mi změnila život. S radostí pomáhám denně lidem měnit i jejich životy. Být zdravější, získat zpět ztracené sebevědomí, štěstí a spokojenost. Jsem vděčná, že má práce je mi posláním. Z mnohých klientů se stali přátelé. Náš vztah byl založen na mém profesionálním přístupu, samozřejmé diskrétnosti a oboustranné důvěře. To nabízím i vám.

Pokud hledáte pomocnou ruku, ozvěte se, spolu to zvládneme!

A pokud ještě váháte, přečtěte si reference mých klientů, skoukněte videa, jak to u mě chodí a ozvěte se, až přijde ten správný čas…

Ing. Viktorie Ovesná

 

VZDĚLÁNÍ, CERTIFIKÁTY A KURZY:

Výcvik Řešení konfliktů technikou mediace II- Asociace mediátorů ČR, 2024
Seminář Mediační techniky v rodinných sporech – Asociace mediátorů ČR, 2024
Výcvik Řešení konfliktů technikou mediace I- Asociace mediátorů ČR, 2023
Webinář Prediabetes a diabetes 2. typu – Institut moderní výživy, 2023
Konference Dietní výživa – Společnost pro výživu, 2020
Konference o výživě – Institut moderní medicíny – Ing.L.Roubík, MUDr. M.Skalská, 2019
Konference Léky, potraviny a naše zdraví – Čes. asociace sester, 2018
Přednáška Umění být zdráv – K.Vary – MUDr. J.Vojáček, 2018
STOB – Relaxační techniky užití v KBT obezity, 2018                                                                                                                   Esence Justu – vliv aromaterapie na tělo i duši, 2018
Konference - Potraviny, zdraví a výživa - Společnost pro výživu, 2018
Body Wrap – bylinné tělové lymfatické zábaly, 2018
Nejčastější diagnózy související s výživovými obtížemi – CEFF, 2018
Detoxikace a její využití v praxi výživového poradce – CEFF, 2018
Toxiny a jejich vliv na metabolismus – Mgr. M.Vilánková, 2017
Výživový poradce akreditace MŠMT – Ing. L.Vrána, Bc. D.Vítová Dis, 2017
STOB – Behaviorální teorie obezity – PhDr. Iva Málková, 2016
Certifikát konference FOOD 21, 2016
Vliv stravy na psychiku člověka – MUDr. Radkin Honzák, 2016
Certifikát Poradce pro výživu – Nutris s.r.o. – Ing. Ivan Mach, 2016
Certifikát Odborný poradce Just a Nahrin, 2016
Certifikát poradce Cambridge Weight Plan Česká republika, 2013

 

TĚŠÍM SE NA VÁS V PORADNĚ NA ADRESE:

Lidická 595/64, 360 01 Karlovy Vary (autobus č.3 a 15, zastávka Gagarinova)
Od 12.6.2024 Hroznětínská 2, 360 04 Karlovy Vary

JAK A NA JAKÝCH PŘÍSTROJÍCH PROBÍHÁ DIAGNOSTIKA?

Podívejte se na You Tube na má videa s video-klientem, který u mě hubnul on-line. Budete přesně vědět, co vás čeká a jak hubnul týden po týdnu. Zjistíte i jak se mu dařilo rok po programu.

 

ŠPIČKOVÝ ANALYZÁTOR INBODY 270

Všem klientům chci nabízet jen to nejlepší, a proto diagnostiku složení těla provádím profesionálním přístrojem InBody 270. Díky tomuto přístroji lze přesně určit, zda všechny změny probíhají správně.

 

Jedná se o jeden z nejspolehlivějších přístrojů pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla. Samotná analýza je velmi rychlá a jednoduchá, jelikož trvá okolo 30 sekund. Přístroj InBody je profesionální zařízení, které je využívané v odborném zdravotnictví ve vyspělých zemích světa. InBody je vyzdvihováno světovými medicínskými experty a profesionály díky své schopnosti analyzovat široké spektrum hodnot složení těla a díky své klinické spolehlivosti.
Použitím metody 8-bodových dotykových elektrod, InBody měří tělo po segmentech pomocí nejpřesnější technologie DSM-BIA.


VÝSLEDKY ANALÝZY ZJISTÍME:
Tělesná voda, tělesný tuk, svalová hmota, kosterní svalovina, tuk i beztuková hmota, váha,
BMI, procentuální podíl tělesného tuku, poměr pasu k bokům (WHR)
Doporučení minimální kalorické potřeby (BMR)
Množství tukové a svalové tkáně
Měření v jednotlivých tělesných částech stanovené každou frekvencí zvlášť

POMOCÍ SOFTWARU INBODY ZÍSKÁTE TYTO VÝSLEDKY:
Vnitrobuněčná voda, mimo buněčná voda, proteiny, kostní/nekostní minerály, tuková hmota, kostní a svalová hmota, svalová hmota, bez tuková hmota, váha
BMI, procentuální podíl tělesného tuku, poměr pasu k bokům (WHR)
Svalová hmota v jednotlivých tělesných částech, procento svaloviny v jednotlivých tělesných částech
Edém, edém v jednotlivých tělesných částech
Oblast tělesného tuku (růstový graf pro jedince pod 18 let)
Nutriční diagnóza (proteiny, minerály, tuk, edém)
Tělesná vyváženost, tělesná síla, zdravotní diagnóza
Cílová váha, kontrola váhy, tuková kontrola, svalová kontrola, stav tělesné zdatnosti, stupeň obezity, BCM, BMC, BMR, AC, AMC
Historie tělesného složení (výsledky až 100 testů)
Impedance v jednotlivých tělesných částech stanovené každou frekvencí zvlášť.

 

BPBIO 320 TLAKOMĚR

Samozřejmou součástí každé návštěvy je měření tlaku špičkovým tlakoměrem, který patří mezi nejpřesnější lékařské přístroje.

 

VYŠETŘENÍM PŘÍSTROJEM MAX PULSE ZÍSKÁTE ANALÝZY:
srdeční frekvence
průchodnosti cév (jejich opotřebení, stárnutí, elasticitu, riziko kardiovaskulárních onemocnění)
nervového systému
indexu vyčerpanosti
odolnosti organismu proti stresu
a odhalíme případné arytmie

Veronika Severová

Jana Teterjová

Můj impuls, abych Vás kontaktovala přišel, když jsem byla na kontrole po liposukci podbradku. Paní doktorka mi řekla, že vše vyšlo moc pěkně, ale já nebyla úplně spokojená. Efekt nebyl takový jak jsem si přestavovala. Paní doktorka mi řekla, že by bylo dobré udělat něco s mou váhou a dala mi kontakt na Vás. Poté to byla ještě dlouhá cesta, než jsem Vám zavolala. Vše je to v hlavě a než jsem si to poskládala a odhodlala se, to mi trvalo úplně nejdéle, skoro rok. Ale všechno má svůj čas. Když jsem poprvé přišla do Vaší poradny, byla jsem nervózní a nebyla si jistá zda to vůbec zvládnu. Ale rozhodnutá zhubnout jsem byla pevně. Prvních 14 dní bylo opravdu hodně náročných, ale s Vaší podporou a podporou mé rodiny to šlo zvládnout.

Po cca 3 měsících jsem šťastná, že jsem do toho šla a už několik měsíců si udržuji váhu, kterou jsem si moc přála. Za to jsem Vám nesmírně vděčná. Chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši profesionalitu, vstřícnost, diskrétnost a milou povahu. Vážím si toho, že jste mě dovedla do nové etapy mého života.

Děkuji a těším se na viděnou na kontrolním vážení.

 

Veronika Bečková

Proč jsem šla k Viki a začala hubnout?

Protože už jsem měla sama sebe plné zuby! A hlavně kvůli dceři. Byla jsem líná, věčně unavená, znechucená, bez energie a bez nálady. Takhle to dál nejde! Kamarádka chodila pár týdnů k Viki, zhubla a už si slušně dlouho drží váhu. Nebylo nad čím přemýšlet. Zavolala jsem Viki a za týden jsem začala hubnout. Začátky byly krutější, ale jen pár dní a pak už se to dá v pohodě. Vlastně bylo nejjednodušší a nejpohodlnější být jen na sáčcích. K Viki jsem přišla s tím, že nemam čas a chuť cvičit (to pro mě bylo stěžejní). Byla velmi chápající a se vším si věděla rady. Šlo to jako po másle :D

Začala jsem hubnout a cítit se líp snad okamžitě a výsledek znatelný. Jsem vážně moc spokojená a cítím se skvěle. Teď už akorát NEPRASIT moc často!!! Moc Viki děkuji a rozhodně budu chodit na kontroly dál. Potřebuji sem tam dohled :D

Klára Bochničková, 31 let

Jmenuji se Klára Bochníčková, je mi 30 let a jsem manažerka velké firmy, tedy pracovně hodně vytížená. Hodně jsem zhubla za poslední půlrok.

Co vás přivedlo k rozhodnutí zhubnout?

No asi zdravotní stav, pohled do zrcadla, zadýchávání se do kopce, zmenšující se oblečení, partner, věk. Minimálně 10 let bojuji s nadváhou. Pořád dokola diety a následné přibrání zase zpět, ale nikdy jsem nedosáhla váhy, kterou mám teď, proto jsem vždy zase spadla do stejných kolejí. Pohled do zrcadla asi nebyl tak moc rozhodující, jako pohled na sebe na fotografii (momentce). Miluji krásné oblečení a samozřejmě když je ho na mě co nejméně a vypadám dobře. Věk byl hodně rozhodující. 

Když už k rozhodnutí došlo, kde jste brala inspiraci? 

Pustila jsem se do toho opravdu zodpovědně, chtěla jsem to dokázat nejen sobě, ale i mému okolí. Je to hodně o tom, jak to máte nastavené v hlavě, musíte být opravdu přesvědčeni, že chcete a teď to dokážete! Inspiraci jsem našla u kamarádky, která hodně zhubla právě s programem The 1:1 Diet u empatické poradkyně Ing. Viki Ovesné

Jak jste tedy změnila životní styl? 

Jídelníček jsem změnila určitě ke zdravějšímu, zeleninu jsem měla vždy ráda, ale netušila jsem, že je tak moc důležitá v každodenním jídelníčku. Takže jsem vlastně nic nepřidala spíše ubrala mouku a cukr! Moje poradkyně mě naučila spoustu zajímavých věcí o potravinách a jak v těle ta chemická továrna funguje.

Měla jste v hubnutí nějaké parťáka? 

Měla jsem spousty parťáků, kolegové, kamarádi, všichni mě podporovali, samozřejmě partner – ten se ke mně přidal asi po měsíci, když viděl první výsledky a drží se se mnou dodnes. Ale největší dík patří paní poradkyni Viki Ovesné, za lidskost, motivaci, kterou nám dodává, a hlavně nás pravidelně kontroluje. A to je pro nás opravdu velmi důležité! Je nám oběma velikou oporou a učí nás, jak vnímat své tělo a pracovat s jídelníčkem, abychom si váhu udrželi na stálo.

Pohyb byl součástí vašeho hubnutí? 

Noo s pohybem mám trošku problém, jsem totiž opravdu líná, a v prvních krocích diety jsem žádný sport nedělala. Pak přišlo na to, že tělo už samo hubnout nebude, takže jsem cvičení přidala 2x-3x týdně 30 – 40 min rychlochůze a posilování ochablých svalů. Když už s cvičením v tu danou chvíli začnu, tak mě baví. Nějaké výsledky jsou už také na váze v poradně vidět, ale chci to dotáhnout k dokonalosti.

Jak jste vnímala svoji postavu v dospívání? 

V období od 8–11 let mě musela maminka hlídat, vybírala jsem vždy ten největší namazaný chleba a snědla jsem toho jak dospělý chlap, ve školní jídelně mě kuchařky chválily, jak si hezky chodím přidávat. V období 12–13 let jsem dělala atletiku, takže jsem se z toho dostala. Od 14–21 let jsem se tak nějak držela na normální váze, ale samozřejmě jsem se musela hlídat. No ve 21 letech jsem potkala partnera, a začala taková ta zamilovaná klasika. Každý den večeře, svačinky, obídky a samozřejmě jsme si jedli co jsme chtěli, oba jídlo milujeme a sníme téměř cokoliv. Oba jsme přibrali a už začal ten zmíněný kolotoč.

 Jak vás vnímá manžel a jak se nyní cítíte? 

Manžel mě vnímá asi jako svého opravdového parťáka, pracujeme spolu, žijeme spolu už 10 let a z mého pohledu je to opravdu něco, co jen tak nikdo nemá. Cítíme se oba skvěle a vlastně nás baví pozorovat, jak dokážeme dnes s kalorickým příjmem pracovat. Dnes už se divíme, jak jsme se mohli dříve stravovat tak, jak to bylo. 

Jak vnímáte období, kdy jste štíhlejší? 

Je to úplně úžasné, hlavně z pohledu oblečení, nosím si teď oblečení, které jsem nosila v 21 letech, to je pro mě opravdu skvělý výsledek. Nakupování super, protože většinou vybírá oblečení partner a nemusím se stydět před ním převlékat. Sebevědomí mám a měla jsem, ale zhubnutím se určitě zvýšilo, hlavně psychicky. 

Máte ráda nějaké sezónní recepty? 

Abych řekla pravdu, tak úplně kuchařka nejsem, ale miluji dýňovou polévku, podle receptu jí určitě zvládnu uvařit. A něco zdravého a jednoduchého mi jistě Viki poradí, jako vždycky.

Eva Romaňáková

Dobrý den Viki,
chvíli mi to trvalo, protože slohovky jsem vždy psala nerada, ale tenhle úspěch rozhodně alespoň za pár pochvalných vět stojí!
Mám skvělou nejku, parťačku v dobrém i ve zlém a ta se rozhodla před svatbou zredukovat váhu. I já jsem měla plíživá kila, která pomalu lezla stále výš a výš, a tak jsem také měla co shazovat. A tak jsem ji v tom přece nemohla nechat! Díky odhodlání se ke změně, špatných stravovacích návyků mé kamarádky a empatické výživové poradkyni Viki jsme to dokázaly. Viki byla odhodlaná z nás zarputile "vydolovat" maximum.
Hubnutí a konzultace probíhaly v přátelské atmosféře a pohodovém duchu. Občas jsme dostaly za uši, ale vždy jsme odcházely motivované pokračovat a při další schůzce už jsme se těšili jak z pochvaly, tak ze shozených kil. Cítím se skvěle a mám víc energie. Svého rozhodnutí nelituji a kdykoliv bych do toho šla znovu, stálo to za to!
Samozřejmě se nás jen tak nezbavíte a budeme docházet dál na kontroly a řešit nějaké to kilčo nahoru a zase dolu.
Viki mějte se krásně, ještě jednou děkuji a těším se brzy na viděnou.

Anna Poseltová

Chtěla bych moc poděkovat své výživové koučce Viki, která mi v roce 2022 pomohla nastartovat zdravý životní styl, pomohla mi zhubnout, naučila mě těm správným stravovacím návykům a proč je skutečně dodržovat. Už dlouho jsem měla problémy s jídlem, špatně jsem se stravovala, nebo spíše nejedla celý den a večer si to pořádně vynahradila a snědla jsem na co jsem přišla. Co se týče pitného režimu, to ani nemluvím. Jedna nebo dvě sklenky vody za den, to bylo vše. To všechno se podepsalo na mé váze. Byla jsem často unavená, nafoukla a celkové jsem se necítila dobře.

Věděla jsem, že se sebou potřebuju něco udělat. Rozhodla jsem se pro komplexní program The 1:1 Diet na základě doporučení mé známé a našla jsem si Viki na internetu. Doporučila mi, jak bude nejlepší začít, vysvětlila, co mě čeká a jak asi dlouho budu docházet na kontroly a hubnout. Probraly jsme kdy začít, které produkty kdy jíst a jak správně vše dodržovat. Ze začátku to bylo těžké. Za pár dní si tělo zvyklo a začala jsem se cítit dobře a lehce. Začala jsem hodně pit, což byl u mě velký úspěch a celkově jsem z celé té změny měla dobrý pocit.

Začala jsem hubnout. Okolí si také začalo všímat, že mám kila dole, a to mě moc těšilo. Viki byla skvělá. Na zavolání vždy ochotně poradila, když jsem si s něčím nevěděla rady, nebo si nebyla jistá. Stále se snažím udržovat nový zdravější životní styl a nový způsob stravování, abych se i dál cítila dobře. Přiznávám, že občas zhřeším a dám si něco nezdravého, nebo něco na zub, ale pak si hned pohlídám pár večeří a je zase dobře. Ale když mám ze sebe opravdu špatný pocit, domluvím si s Viki schůzku a ta mi řekne co a jak, nebo mi doporučí, co je špatně a co bych měla dělat, aby mé tělo nestrádalo a nic mi nechybělo a později nepřibývalo… Je skvělé vidět na konzultaci, jak se mění naměřené hodnoty mého těla. Všechno je hned poznat. Když se flákám, když si dávám pozor na jídelníček, když cvičím i když málo piju.

Jsem opravdu moc ráda, že jsem se pro tuto změnu rozhodla a moc děkuji Viki z celého srdce. Všem, kdo se ještě rozhodujete, mohu jen doporučit!

Markéta Sochorová Meziani

Dobrý den Viki,

ráda bych Vám poděkovala, že jste mi pomohla se cítit tak skvěle! Moje cesta k hubnutí začala již po porodu syna a to před 13ti lety. K porodu jsem šla s určitou váhou. Po úrazu kolene moje váha ještě stoupla.

Po letech s partnerem jsme se rozhodli, že se vezmeme a to byl velký impluz k dalšímu hubnutí. Přece jsem chtěla vypadat hezky v šatech. Oslovila jsem výživovou poradkyni Viki a kolotoč se roztočil. Společně jsem program držela s blízkou kamarádkou a s tou jsme se neskutečně podporovali. To byla kromě Viki samozřejmě velikánská podpora! Změnit životní styl a opravdu zhubnout je strašně těžké rozhodnutí, protože vystupujete ze své komfortní zóny a kdo nikdy nehubnul, tak snad ani nemůže pochopit. A co teprve najít v sobě potom tu disciplínu a váhu si udržet!

Jsem neskutečně vděčná a pyšná sama na sebe, že jsem to zvládla. Obě jsme to s kamarádkou zvládly. Moje váha není ještě úplně ideální co jsem chtěla, ale věřím svojí výživové poradkyni, že teď je čas udržování a hlídání sama sebe. To co budu chtít ještě shodit se bude konat až mi to Viki doporučí. Děkuji Viki, že jste na nás uměla být i přísná, protože to u mě bylo to rozhodující - mít nad sebou bič a i někoho, kdo vás pochválí!