Aktuality

Nižší váha jako novoroční předsevzetí – zkuste to letos jinak!

Opakuje se mezi vašimi novoročními předsevzetími hubnutí a touha po štíhlejší linii? Co to zkusit letos jinak? Možná není problém v tom, že byste se dost nesnažili, ale spíše ve zvolené metodě. Někdy je těžké zorientovat se ve způsobech, jak účinně dosáhnout redukce váhy, protože každý z vašeho okolí na to jde jinak a doporučuje svůj pohled na věc. Teoreticky totiž stačí méně jíst a více se hýbat, čili jinými slovy menší denní příjem energie pro tělo tak, aby bylo nuceno sáhnout do svých tukových zásob.

Co jsou základní chyby?

Ale i tady je možné udělat některé základní chyby, na které upozorňuje výživový poradce komplexního programu The 1:1 Diet Lukáš Vrána: „Pokud například náhle výrazně omezíte jídelníček bez potřebných znalostí v oblasti zdravé výživy, může se stát, že tělo připravíte o důležité minerály nebo vitaminy, což se může nepříjemně projevit v podobě zdravotních potíží, i když pravděpodobně s časovým odstupem.“
 

Jaké je ideální množství bílkovin?

Potíže na vás čekají také v případě, že neodhadnete množství bílkovin – ty je potřeba v každém případě v denním jídelníčku zachovat, a to alespoň minimálně na doporučené spodní příjmové hranici (EFSA uvádí 0,83g/kg hmotnosti, avšak u sportovců je potřeba zachovat příjem ještě vyšší). „Protože si je tělo neumí vyrobit samo, může při energetické restrikci a nedostatečném příjmu bílkovin jako zdroj energie začít používat aminokyseliny ze svých vlastních tkání, a proces hubnutí se tím začne zpomalovat, protože při úbytku svaloviny klesá i hodnota bazálního metabolismu“ vysvětluje Lukáš Vrána.
 

Vyvážený jídelníček

Stěžejní je správně sestavený vyvážený jídelníček, a to nejen při hubnutí, ale hlavně také ve chvíli, kdy už jsou kila dole. Právě v této fázi řada lidí naráží na opětovný přírůstek váhy v podobě jojo efektu, což se může projevit v několikrát opakovaných pokusech o redukci váhy, které jsou ale vždy následovány návratem do původního stavu. Skvělých výsledků právě v této fázi dosahuje metoda hubnutí s výživovým poradcem po boku, kterou v České republice představuje komplexní výživový program The 1:1 Diet pod heslem Spolu kila dolů. Aby byl zájemcům co nejblíž, můžete jeho poradny nalézt na více než 110 místech v republice. Komplexní výživový program The 1:1 Diet pochází z Anglie, kde vznikl pod názvem The Cambridge Diet (později Cambridge Weight Plan). Vyvinuli ho britští lékaři a opírá se o výsledky klinických studií. V České republice pomohl s redukcí hmotnosti už tisícům lidí. 

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci zdarma ještě dnes!

Dohodněte si nezávaznou konzultaci zdarma ještě dnes!

Mám zájem o konzultaci

Dohodněte si nezávaznou
konzultaci zdarma

Souhlasíte se správou, zpracováním a uchováváním osobních údajů v souladu s VOP a nařízením GDPR

Mám zájem o zasílání novinek a akčních nabídek.

Nepodařilo se odeslat formulář.
1Vyplňte formulář
2Zavoláme vám
3Setkáte se s poradcem

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.