Cviky a tréninky

Proč cvičit venku v zimě

Čím více se ochlazuje, tím méně se nám chce jít ven. A cvičit? Tak to už vůbec ne. Na začátku se nechce nikomu. Jenomže první výsledky pohybu na chladném vzduchu se dostavují velmi rychle. Stejně tak rychle se také stává návykovým ten pocit blaha, když pak dorazíte domů do tepla. A to je úžasná motivace k tomu to nevzdat.

Kdykoliv vystupujeme z komfortní zóny, překonáváme sami sebe. A kdykoliv překonáváme sami sebe, posouváme se někam, kde jsme ještě nebyli. Což může být ohromně přínosné pro naše tělo i pro psychiku.

Jak se obléknout?

Oblékněte se jako cibule. Ne, že by vám ze sebe mělo být do pláče, ale vezměte si několik vrstev. :) Více tenčích vrstev funkčního oblečení vás před zimou chrání lépe než jedna péřovka. Vyzkoušejte si pohyb do všech stran, nikde by vás nemělo nic škrtit, ani tlačit.

A nemůžu u toho nastydnout?

Studené počasí může urychlit množení viru a zpomalit reakci imunitního systému, ale nachlazení při cvičení se bát nemusíte. Tedy ne víc než při jakékoliv jiné indoor aktivitě. Daleko rizikovější je pobyt uvnitř s dalšími osobami. Nízká teplota sama o sobě nemůže vytvořit virus, kterým se nakazíte. Ten se do těla dostane při vdechnutí částečky vody nebo hlenu, který virus už obsahuje.

Venkovní workout hřiště budete mít sami pro sebe

V létě jsou venkovní fitka plná. V zimě nebudete čekat na hrazdu, ani se nebudete cítit nepříjemně kvůli zvědavým pohledům. Pravděpodobně totiž budete na hřišti sami a můžete si dělat, co chcete, v tempu, které vám vyhovuje.

Na změnu tělesné aktivity tělo reaguje zrychlením metabolismu

Překvapte tělo a odmění se vám lepším spalováním. Žádná zázračná pilulka neexistuje, proto jsme metodám, jak si zrychlit metabolismus, věnovali celý článek. Venku to funguje tak, že při pohybu začnete produkovat větší množství tepla. A jak se tělo zahřeje, začne spalovat více tuků. 

Vyčistíte si hlavu na home-office a neutratíte ani korunu za fitko

Aktuální covidová situace opět nutí firmy zavírat kanceláře a přesouvat zaměstnance na home-office. Člověk do pohodlného domácího stereotypu snadno spadne. Když však překonáte prvotní nechuť a na chvíli se vzdáte pohodlí, zaručeně se nakopnete a celý váš den pak bude vypadat úplně jinak. Budete veselejší, produktivnější a méně unavení. A co je už jen třešničkou na dortu? Že vás to vůbec nic nestojí.

Tak to vypadá, že cvičení venku v zimě nemá žádné nevýhody a to jediné, co stojí mezi vámi a vaší lepší náladou, je vaše hlava. Chcete-li na své cestě za vysněnou postavou udělat ještě něco navíc, nechte si od našich výživových poradců sestavit jídelníček na míru.

 

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci zdarma ještě dnes!

Dohodněte si nezávaznou konzultaci zdarma ještě dnes!

Mám zájem o konzultaci

Dohodněte si nezávaznou
konzultaci zdarma

Souhlasíte se správou, zpracováním a uchováváním osobních údajů v souladu s nařízením GDPR

Máte zájem o zasílání novinek a akčních nabídek. Více info zde!

Nepodařilo se odeslat formulář.
1Vyplňte formulář
2Zavoláme vám
3Setkáte se s poradcem

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.