Cviky a tréninky

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Tipy, které vám pomohou vydržet u novoročního předsevzetí

Chcete s příchodem nového roku začít chodit do fitka, ale potřebujete trochu popostrčit? Následujících 5 hacků vám pomůže správně začít a hlavně v pravidelném sportování pokračovat po celý rok.

1. Zjistěte, ve kterou denní dobu je pro vás pohyb nejpříjemnější

Často si v médiích můžete přečíst o tom, jak úspěšní a krásní lidé vstávají před rozbřeskem, běhají u východu slunce a první maily mají odeslané dříve než se vzbudí zbytek rodiny. Jenomže pokud jste sova, která šla spát v 1 ráno, odjakživa nesnášíte běhání a do školy vozíte děti jen tak tak na poslední zvonění, sotva tohle všechno dokážete od ledna změnit. Nebo možná ano. Tak na týden či dva. Jenže až vyprchá prvotní nadšení, budete zase zpátky ve svém standardním režimu. Proto nepopírejte sami sebe a cvičte v takovou denní hodinu, kdy na pohyb máte chuť a energii. 


2. Věnujte čas výběru aktivity, která vás bude bavit

Úplně nejjednodušším způsobem, jak objevit to pravé pro sebe, je vyrazit do fitka a vyzkoušet všechno od jógy a pilates, přes aerobic a bodystyling až po TRX, kruhové tréninky nebo třeba box. Někdy vám sedne energie hodiny a osobnost lektora, jindy výběr hudby nebo čas lekce. Nenuťte se do aktivit, které vás nebaví a dejte opakovaně šanci těm, které vás něčím zaujaly. 


3. Musíte to mít po cestě

Pokud nemáte lokalitu, kde chcete cvičit, na trase domov–práce, případně domov–škola nebo domov–dětské kroužky, pak pro vás bude extrémně těžké se k výkonu dokopat. Protože jakákoliv zajížďka delší než 10 minut vás zkrátka bude zdržovat. A to i kdyby šlo o nejkrásnější fitko ve městě s těmi nejlepšími lektory. 


4. Mějte věci do fitka s sebou

S dobrým umístěním souvisí i fakt, že mezi prací a fitkem je riskantní se stavovat doma. Doma je totiž teplo a lednice a taky gauč s televizí. Člověk se pak snadno nechá zlákat pohodlným prostředím a jakmile si jen na chvilku sedne, chuť vyrazit do fitka se rapidně snižuje. Mějte proto oblečení, obuv a ručník s sebou v tašce už od rána, když jdete do práce.


5. Vaše koníčky přispívají k celkové pohodě celé rodiny

Udělat si čas sám na sebe není sobectví, ale absolutní nutnost pro pravidelnou duševní hygienu. Váš čas pro sebe je stejně důležitý jako kroužky vašich dětí a manželův fotbal s kamarády. Zahrňte svoje cvičení do rodinného kalendáře a oznamte všem členům domácnosti, které dny a ve kterých hodinách nebudete k zastižení. Uvidíte, že velmi rychle si všichni zvyknou a z vaší dobré nálady bude čerpat každý člen rodiny. :)

V novém roce a na cestě za vysněnou postavou přejeme hodně štěstí a úspěchů.

Pokud budete chtít svoje snažení ve fitku podpořit správnou výživou, jsou tu pro vás naši poradci ve výživových poradnách po celé ČR.

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci zdarma ještě dnes!

Dohodněte si nezávaznou konzultaci zdarma ještě dnes!

Mám zájem o konzultaci

Dohodněte si nezávaznou
konzultaci zdarma

Souhlasíte se správou, zpracováním a uchováváním osobních údajů v souladu s nařízením GDPR

Mám zájem o zasílání novinek a akčních nabídek.

Nepodařilo se odeslat formulář.
1Vyplňte formulář
2Zavoláme vám
3Setkáte se s poradcem

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.